• آزمایشگاه دانش قم (از ساعت 6 الی 21)
باور های پزشکی اشتباه

باور های پزشکی اشتباه

شش باور اشتباه پزشکی

۱. کسانی که ناراحتی قلبی دارند نباید ورزش کنند.


کسانی که مشکلی در سلامت بدن خود دارند بیشتر باید در زندگی به ورزش اهمیت دهند.فرقی هم نمی کند که بیماری قلبی داشته باشند یا مشکلات دیگر. ابتدا با پزشک مشورت و زیر نظر مربی تمرینات سبک را شروع کنید.

۲. کالری کمتر، شما را لاغر می کند.

بدن ما به کالری(انرژی) دریافت شده از غذاها برای ادامه فعالیت اعضای بدن احتیاج دارد. و دریافت کالری کمتر اثر مستقیم بر عملکرد اعضای بدن دارد. بهترین راه برای کاهش وزن بالا بردن متابولیسم بدن ( مانند ورزش کردن ) است.

۳. واکسن آنفولانزا شما را به آنفولانزا مبتلا می کند.

برخی افراد از زدن واکسن خودداری می کنند آن هم به این دلیل که باور دارند واکسن آنفولانزا آن ها را بیمار می کند. براساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، تا به حال بیماری که به دلیل واکسن آنفولانزا به آنفولانزا مبتلا شده باشد ثبت نشده است.

۴. سرمای هوا باعث سرماخوردگی می شود.

اگر سیستم ایمنی بدن شما ضعیف باشد فرقی نمی کند زمستان باشد یا تابستان، بدن شما در برابر ویروس ها و باکتری های بیماری زا مقاوم نیست. باید عملکرد سیستم ایمنی بدن را به وسیله ی خوراک مناسب و ورزش روزمره بالا ببرید.

۵. روی سوختگی باید یخ قرار داد.

گاهی اوقات روی محل سوختگی یخ می گذاریم که کاملا اشتباه است. زیرا یخ می تواند به سلول ها آسیب بیشتر وارد کرده و در بعضی موارد، بدتر شدن شرایط سوختگی نیز گزارش شده است .

۶. ابتلا به دیابت نوع دوم در صورت مبتلا بودن یکی از اعضای خانواده

دیابت نوع دوم براساس سبک زندگی نادرست به وجود می آید. کسانی که در خانواده خود ریشه ی این بیماری را دارند نباید ناپرهیزی کنند و فرض را بر داشتن بیماری بگیرند، بلکه باید بیشتر مراقب خود باشند.